14 września 2014 | 00:25

Więcej informacji na temat Beniaminek na początek

piłka ręczna

ZWYCIĘSTWO NA INAUGURACJĘ , ale …

beniaminek z Brodnicy napsuł sporo krwi zespołowi malborskiemu. Szczególnie w pierwszych 25 minutach meczu, kiedy to na prowadzeniu byli przeważnie przyjezdni. Ostatnie minuty pierwszej połowy i cała druga należała już do malborczyków, którzy w tym meczu występowali w roli zdecydowanego faworyta.

POLSKI CUKIER-POMEZANIA  -  MKS HENRI LLOYD Brodnica                                                        31 : 25 (15:13)

Mecz zaczął się bardzo obiecująco dla podopiecznych Igora Stankiewicza. Po bramkach Potocznego i Suwisza (wychowanka klubu brodnickiego), w 2 minucie nasi prowadzili 2:0. Później do głosu coraz częściej dochodzili goście, którzy w 6 minucie przy wyniku 3:4 po raz pierwszy objęli prowadzenie. Korzystny dla siebie rezultat brodniczanie utrzymywali do 24 minuty meczu, kiedy to na tablicy widniał rezultat 9:12. Wcześniej natomiast utrzymywali z reguły dwubramkowe prowadzenie. W ostatnich minutach malborczycy „przebudzili się”, uszczelnili obronę, poprawili skuteczność w ofensywie i po czterech bramkach z rzędu objęli prowadzenie 13:12. Goście zdołali jeszcze raz doprowadzić do remisu po 13, ale dwukrotna riposta Cieślaka spowodowała, że na przerwę zespoły schodziły do szatni przy dwubramkowym prowadzeniu zespołu malborskiego.

Po przerwie – prawdopodobnie po męskiej rozmowie w szatni – wszystkie elementy gry malborczyków uległy znacznej poprawie. Inna rzecz, że u gości coraz wyraźniej widać było ubytek sił oraz brak sposobu na bądź co bądź lepiej wyszkolonych i bardziej doświadczonych w pierwszoligowych bojach szczypiornistów spod znaku „Polskiego Cukru”.

Bramkowa przewaga zespołu malborskiego wprawdzie powoli, ale systematycznie rosła. Goście bowiem nie przyjechali do Malborka po to, żeby oddać malborczykom punkty bez walki.

O ile w zespole malborskim coraz bardziej zaczęły zazębiać się akcje w ofensywie i coraz szczelniejsza i dokładniejsza była defensywa, to w zespole gości zaczęło wkradać się nieco nerwowości z racji „braku sposobu” na rywala.

Przewaga malborczyków kilkakrotnie (w 55, 58 i 60 minucie) wynosiła 7 trafień. Ostatecznie wynik spotkania ustalił brodniczanin Karol Kryczka, który kilkanaście sekund przed syrena końcowa zdobył dwudziestą piątą bramkę dla zespołu beniaminka.

Na malborskim parkiecie zespoły wystąpiły w składach:

POLSKI CUKIER-POMEZANIA: Kądziela R. , Sibiga , Kądziela P. - Cieslak – 8 bramek ; Bonezcko – 8 , Potoczny – 6 , Maluchnik – 3 , Perwenis – 2 , Dukszto – 1 , Suwisz – 1 , Baraniak – 1 , Starzyński -1 oraz Górski i Miedziński ;

Rzuty karne – 5 / 5 ; kary – 12 minut (Maluchnik i Miedziński po 4 min, Perwenis i Starzyński – po 2 minuty.

MKS HENRI LLOYD Brodnica: Kaczmarski , Muszak – Olszewski – 5 bramek , Netz – 5 , Kryczka – 4 , Cichocki – 4 , Orłowski – 2 , Matlach – 2 , Malinowski – 1 , Jadanowski – 1 , Bidziński – 1 oraz Zakrzewski i Biliński ;

Rzuty karne: 1 / 4 ; Kary – 6 minut ( Matlach 4 min i Biliński 2 min).