KAR-DO SPÓJNIA kolejnym rywalem

20 września 2014 | 13:10

Więcej informacji na temat II kolejka tez w MAlborku
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka ręczna

KAR-DO SPÓJNIA Gdynia ...
...  kolejnym rywalem malborskich szczypiornistów.

 

Czas tak szybko biegnie, że ani się człowiek nie obejrzał, a tu już niespełna 72 godziny do drugiego w tym sezonie meczu szczypiornistów POLSKIEGO CUKRU POMEZANII w walce o ligowe punkty. Tym razem podopieczni Igora Stankiewicza stana w "handballowe szranki" z występującym trzeci sezon na pierwszoligowych parkietach zespołem KAR-DO SPÓJNIĄ Gdynia.

Historia pierwszoligowych spotkań bezpośrednich pomiędzy zespołami z Malborka i Gdyni jest więc stosunkowo krótka. Oba zespoły rozegrały między sobą cztery spotkania, w których zwyciężały po dwa razy. Bilans punktowy jest więc remisowy – po 4 punkty. Bilan bramkowy natomiast jest nieznacznie korzystniejszy dla zespołu Malborskiego. Podopieczni Igota Stankiewicza zdobyli w tych czterech spotkaniach 117 bramkek, gdynianie natomiast o dwie bramki mniej.

Dla przypomnienia podam więc rezultaty „malborsko – gdyńskiej” pierwszoligowej konfrontacji:

Sezon 2012/2013:

Kar-Do Spójnia Gdynia - Polski Cukier-Pomezania Malbork 24:26 (12:13)

Polski Cukier-Pomezania Malbork - Kar-Do Spójnia Gdynia 29:32 (10:15)

Sezon 2013/2014:

POLSKI CUKIER POMEZANIA - KAR-DO SPÓJNIA Gdynia 32 : 28 (16:17)

KAR-DO SPÓJNIA Gdynia  -  POLSKI CUKIER POMEZANIA  31 : 30 (16:16)

Biorąc więc pod uwagę dotychczasowy bilans meczów bezpośrednich; fakt, że gdynianie w poprzednim sezonie odnieśli kilka spektakularnych sukcesów - m.in. zwycięstwo z Warmią i z … zespołem malborskim, oraz remis z MEBLAMI WÓJCIK w pierwszej kolejce obecnego sezonu należało by przypuszczać, że i tym razem zespół z Gdyni nie przyjedzie do Malborka po to, aby oddać punkty bez walki.
Jak więc będzie w piątym meczu bezpośrednim?
Okaże się już niebawem - w sobotę 20. września między godzinami 18-tą a 20-tą.
Ciekawostka tego spotkania będzie fakt, że w zespole z Gdyni będziemy mogli w sobotę zobaczyć niedawnego zawodnika zespołu malborskiego - Michała DERDZIKOWSKIEGO.
W zespole malborskim natomiast, podobnie jak w pierwszym tegorocznym meczu nie zobaczymy Łukasza Cielątkowskiego, który z konieczności w dwóch pierwszych kolejkach sezonu pauzuje za czerwoną kartkę, jaką otrzymał w ostatnim meczu poprzedniego sezonu z Warmią Olsztyn. Ze względów zdrowotnych nie wystąpi również Mateusz Hanis.
Pozostałych 16 zawodników jest do dyspozycji Igora Stankiewicza.
Do zobaczenia więc w Hali SPortowej Gimnazjum Nr 3 przy ul. Wybickiwgo w sobotę 20 września o godzinie 18:00.

 


Komentarze


Partnerzy | Kontakt