Czekamy na PIOTRKOWIANINA

30 września 2014 | 19:30

Więcej informacji na temat W SOBOTĘ z EKS-SUPERLIGOWCEM
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka ręczna

W SOBOTĘ z EKS-SUPERLIGOWCEM
Czekamy na PIOTRKOWIANINA

Niezwykle interesująco zapowiada się najbliższa sobota na parkiecie hali sportowej malborskiego Gimnazjum Nr 3. W ramach rozgrywanej w najbliższy weekend IV kolejki I ligi piłki ręcznej gościem szczypiornistów POLSKIEGO CUKRU-POMEZANII będzie niedawny superligowiec – zespół MKS PIOTRKOWIANIN Piotrków Trybunalski.

O najbliższym rywalu podopiecznych Igora Stankiewicza możemy powiedzieć niezbyt wiele. Jedynie tyle, że na parkietach najpierw Ekstraklasy a następnie PGNiGe Superligi rywalizował kilka ładnych sezonów.

Pierwszy sezon w Ekstraklasie Piłki Ręcznej Piotrkowianin „zaliczył” w sezonie 2004/2005 wygrywając wówczas 6 spotkań przy 16 porażkach.

Później bywało różnie, ale z reguły całkiem przyzwoicie. Najwyżsą pozycję wśród "elity" Piotrkowianin wywalczył w sezonie 207/208, kiedy to uplasował się na V miejscu. Zespół z Piotrkowa nie ustrzegł się jednak "wpadek" w postaci spadku do I ligi. Miało to miejsce po raz pierwszy w sezonie 2010/2011. Po zajęciu pierwszego miejsca w sezonie 2011/2012 i powrocie do najwyższej klasy, w handballowej elicie Piotrkowianin rywalizował dwa kolejne sezony, aby w sezonie 2013/2014 nie utrzymać statusu „superligowca” i spaść ponownie do I ligi.
Tym razem los „skierował” Piotrkowianina do grupy A I ligi, przez co w naszej grupie mamy aktualnie dwóch spadkowiczów – KPR Legionowo i właśnie Piotrkowianina.
Z pierwszych trzech kolejek ani zespół, ani trener najbliższego rywala malborczyków nie są do końca usatysfakcjonowani. Ich ambicją i sportowym celem jest bowiem powrót do Superligi, a już na początku sezonu, w II kolejce musieli uznać wyższość KPR-u Legionowo.
Piotrkowianin po trzech kolejkach ma więc na koncie dwa zwycięstwa : z VETREXEM-SOKÓŁ Kościerzyna 33:23 i z WÓJCIKIEM MEBLE 32:27 i jedną porażkę z KPR-em 28:34 ; zajmująć po trzech kolejkach V miejsce w ligowej tabeli.
Zespół malborski natomiast, za trzy odniesine zwycięstwa zgromadził 6 punktów i zajmuje III pozycję tabeli, o czym decyduje bilan bramkowy.
W najbliższa sobotę przyjeżdżając do Malborka ekipa z Piotrkowa z całą pewnością będzie stanowić dla malborczyków niezwykle trudnego rywala.
Oba zespoły zaliczane są przez znawców handballu do tegorocznej „pierwszoligowej elity”. Która z tych ekip potwierdzi, że faktyczne do tej elity się zalicza, pokaże bezpośrednia konfrontacja, na którą już dziś zapraszam wszystkich sympatyków piłki ręcznej.

Mecz w najbliższą sobotę 04. października o godzinie 18:00.


Zdjęcia W SOBOTĘ z EKS-SUPERLIGOWCEM


Komentarze


Partnerzy | Kontakt