znajdą Państwo w poniższej wiadomości.

piłka ręczna

DZIEWIĄTE ZWYCIĘSTWO POLSKIEGO CUKRU

Wolsztyniak walczył, ale odjechał bez punktów.
Sobotni mecz w Malborku potwierdził, że miejsce, jakie w ligowej tabeli zajmuje Wolsztyniak, nie jest dziełem przypadku. Waleczni i niezwykle ruchliwi na parkiecie wolsztynianie każdemu rywalowi przysparzają wielu kłopotów. Podobnie było również w Malborku. Podopieczni Igora Stankiewicza musieli się mocno napracować, żeby do swojego konta dopisać kolejne punkty. Wszystko jednak skończyło się po myśli gospodarzy. Wolsztyniak w Malborku punktów nie zdobył.

Lepiej mecz zaczęli szczypiorniści z Wolsztyna, którzy zdobyli pierwszą bramkę meczu i przez kilka minut jeżeli nie prowadzili, to utrzymywali rezultat remsowy. Pierwsze prowadzenie 5:4 malborczycy uzyskali w 10 minucie meczu, ale już kilkanaście sekund później po szybkim wznowieniu gości był kolejny remis. Do 20-tej minuty meczu gra toczyła się na zasadzie „bramka za bramkę” , co będzie widoczne w zaprezentowanym niżej minutowym przebiegu spotkania. Na tablicy widniał wówczas rezultat 11:11. Kolejne bramki padły dopiero w 23 i 25 minucie, a ich zdobywca był Maciej Suwisz. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do gości, którzy w 26, 28 i 30 minucie zdobyli trzy bramki z rzędu aby na przerwę schodzić przy jednobramkowym prowadzeniu.

Przez pierwsze cztery minuty drugiej połowy oba zespoły zdobyły po dwie bramki. Później dwa trafienia Marka Boneczki i trzy (w tym jeden karny) Łukasza Cieślaka wyprowadziły malborczyków na prowadzenie różnica czterech trafień. Od tego momentu malborczycy, chociaż trafiały im się błędy w postaci strat własnych czy też braku precyzji przy rzutach na bramkę rywali, utrzymywali prowadzenie nie mniejsze jak różnica dóch bramek. Dwie minuty przed syreną końcową uzyskali natomiast 6 bramek przewagi i stało się raczej pewne, że tego meczu nie mogą już nawet zremisować. W ostatnich dwóch minutach najpierw bramkę dla gości zdobył Norbert Szutta a kilka sekund po wznowieniu od środka celnym trafieniem odpowiedział Marek Boneczko.

Rezultat końcowy na 31:26 ustalił natomiast ponownie Szutta.

W dziewiątym w sezonie, a piątym z rzędu zwycięstwie podopiecznych Igora Stankiewicza oprócz oczywiście zdobywców bramek i pozostałych grających w polu, znaczący wkład mieli obaj nasi bramkarze – Radek Kądziela w 22 minucie obronił rzut karny, a grający przez większość spotkania Radek Kądziela wielokrotnie prezentował skuteczne interwencje w sytuacjach, w których z reguły padają bramki.

W odniesieniu jeszcze bardziej okazałego zwycięstwa przeszkodziły natomiast dolegliwości spowodowane urazami doznanymi przez kilku naszych zawodników w poprzednich spotkaniach.