FINAŁ SEZONU

24 kwietnia 2015 | 21:13

Więcej informacji na temat Legionowo i Wójcik Meble najbliższymi rywalami
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka ręczna

SOBOTA i ŚRODA …

które zadecydują o tym, czy POLSKI CUKIER POMEZANIA wywalczy tytuł wicemistrza grupy i uzyska prawo do barażowych gier o awans. Można by więc powiedzieć, że malborswkich szczypiornistów czekaja „dwie sądne kolejki sezonu 2014/2015”.

Już przed startem do niebawem kończącego się sezonu 2014/15 w malborskich kręgach piłki ręcznej mówiło się, że po dwukrotnym wywalczeniu trzecich pozycji, w tym sezonie trzeba by powalczyć o coś więcej.
Zespół podjął rękawicę i od początku sezonu mimo kilku mało oczekiwanych wpadek, w najbliższych dniach rozegra dwa mecze, które zadecydują o aktualnie zajmowanej drugiej, bądź po raz trzeci z rzędu – trzeciej pozycji w tabeli. Przyznam, że nie tylko ja tej drugiej ewntualności nie biorę pod uwagę. Naszych szczypiornistów stać bowiem jest na to, żeby w najbliższych dwóch meczach wywalczyć taką ilość punktów, która zapewni im drugą pozycję w tabeli. Tą wymaganą ilością są dwa punkty, które nawet w sytuacji kiedy najgroźniejszy aktualnie konkurent z Piotrkowa zdobędzie komplet punktów.
Piotrkowianina czekają wcale nie łatwe mecze: na wyjeździe z broniącym się przed „dolną” strefą barażową Realem-Astromal i na własnym parkiecie z Wolsztyniakiem. W obu tych spotkaniach wskazanie faworyta nie jest łatwe, a na parkiecie wydarzyć się może wszystko.
Nas jednak najbardziej intertesują mecze jakie czekają zespół malborski, który praktycznie nie powinien oglądać się na rywali.
W sobotę 25 kwietnia, czyli już jutro zespół malborski wybiera się na wyjazdową konfrontację z liderem tabeli, który awans do PGNiG Superligi ma już zapewniony.
Do Legionowa nasz zespół z całą pewnością nie jedzie w roli faworyta. Jedzie natomiast walczyć o jak najlepszy wynik. Nie raz natomiast mogliśmy się przekonać, że nasi szczypiorniści potrafią zrobić miłą niespodziankę. ( O tych mniej miłych nie wspominam)
Nie trzeba zbyt daleko sięgać pamięcią. W rundzie rewanżowej do Piotrkowa nasi szczypiorniści też nie jechali jako faworyci.
A jak było?
- Pokonali byłego superligowca po raz drugi w sezonie, przywieźli komplet punktów i w sytuacji możliwego zrównania się obu zespołów ilością zdobytych w sezonie punktów mają zapewnioną wyższą pozycję w tabeli.
Przebieg meczu w Legionowie będzie więc można śledzić w relacji LIVE na portalu SportoweFakty.pl
Po powrocie z Legionowa zbyt wiele czasu na regenerację sił malborscy szczypiorniści mieć nie będą.
W środę bowiem 29 kwietnia o godzinie 19:00 rozpoczynać będą ostatni w kończącym się sezonie mecz ligowy.
Środowym rywalem podopiecznch Igora Stankiewicza będzie „prawie że lokalny rywal” - KS WÓJCIK MEBLE Elabląg.
Jakie znaczenie będzie miał mecz z „meblarzami” nikomu chyba tłumaczyć nie trzeba. Po sobotniej kolejce może bowem zdarzyć się tak, że to właśnie mecz z Wójcikiem Meble będzie miał znaczenie decydujące o miejscu malborczyków.
Zakładając bowiem, że w sobotę nasi nie przywiozą punktów z Legionowa a Piotrkowianin wygra na wyjeździe w Lesznie, przed ostatnią kolejką obaj pretendenci do drugiego miejsca będą mieli taką samą ilość punktów. W ostatniej więc kolejce będzie się decydował „handballowy los” obu zespołów w sezonie 2014/15.
Zaczekajmy więc na to co się będzie działo na pierwszoligowych parkietach od najbliższej do następnej soboty.

25 kwiwetnia rozegrana bowiem będzie cała XXV kolejka. Ostatnia kolejka sezonu rozgrywana będzie już od środy 29 kwietnia.

Pto program ostatniej kolejki:

XXVI kolejka
ŚRODA 29.04.2015r.

POLSKI CUKIER-POMEZANIA MALBORK - Wójcik Meble Elbląg
MKS  Brodnica - AZS-AWF Biała Podlaska
SMS ZPRP Gdańsk - WARMIA-TRAVELAND Olsztyn
CZWARTEK 30.04.2015r.
KS WARSZAWIANKA Warszawa - REAL-ASTROMAL Leszno
MKS PIOTRKOWIANIN Piotrków - Wolsztyniak Wolsztyn
SOBOTA 02.05.2015r.
MKS Poznań - VETREX-SOKÓŁ Kościerzyna
Kar-Do Spójnia Gdynia - KPR Legionowo

Przed dwoma ostatnimi meczami w sezonie trener Stankiewicz ma do dyspozycji pełny skład malborskiej kadry. Niektórym zawodnikom dokuczają wprawdzie urazy doznane we wcześsniejszych meczach, ale wszyscy gotowi są do podjęcia wyzwania i walki o ostatnie w sezonoie ligowe punkty. W jakim jednak składzie będą wybiegać na parkiet nasi zawodnicy okaże się bezpośrednio przed każdym z meczów. Decyzja w tym względzie zależeć będzie w równych częśćiach od trenera i od zawodnika. Każda decyzja poprzedzona natomiast będzie konsultacja medyczną.
Bądźmy jednak dobrej myśli i miejmy nadzieję, że ci wszyscy, którzy wybiegną w sbotę i w najbliższą srodę na parkiet, spełnią podjęte wyzwania w sposób najlepszy z możiwych.


Zdjęcia Legionowo i Wójcik Meble najbliższymi rywalami


Komentarze

Kibic

Jak nigdy wspomóżmy naszych mega dopingiem z grupką kibiców!! TYLKO POMKA!!!

kibic z Poznania

Chlopacy wstydu nie przynieśli jak widac po wyniku 27-25 dla LEGIONOWA . 29.04.2015r. to najwazniejszy dzień w historii SPR POMEZANIA !!! TRZYMAJMY KCIUKI !!!

kibic z Poznania

TRZYMAM KCIUKI Z POMEZANIĘ !!!

z trybun

W Legionowie faworytem nie będziemy jak wspomniano w artykule więc nie ma co oczekiwać gruszek na wierzbie ale na meczu z Elblągiem Panowie ma być walka!! Kieruje też prośbę do reszty widzów z trybun aby w tym meczu pokrzyczeć razem z tą grupką kibiców te POMEZANIA MALBORK!! oraz poklaskać w rytm jaki nadaje bębniarz. Chociaż raz zmobilizujmy się wszyscy :)


Partnerzy | Kontakt