Ostatnia niewiadoma

27 kwietnia 2015 | 22:33

Więcej informacji na temat Przed ostatnią kolejką sezonu
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka reczna

Przed ostatnią kolejką …

już tylko jedna niewiadoma

Po rozegranej w miniony weekend przedostatniej kolejce w Grupie A I ligi piłki ręcznej do wyjaśnienia pozostała tylko jedna kwestia. Jest nią wyjaśnienie który z zespołów – aktualny wicelider Polski Cukier-Pomezania, czy też walczący o powrót do PGNiG Superligi Piotrkowianin - wywalczy ostatecznie prawo gry w barażach.

Wyjaśnieniu tej kwestii posłużą praktycznie dwa mecze ostatniej kolejki, w których obaj pretendenci rywalizować będą na zasadach „korespondencyjnych”. Malborczycy bowiem na własnym parkiecie podejmą w najbliższą środę zespół Wójcik Meble Elbląg, który skutecznie walcząc w kilku ostatnich kolejkach – zwycięstwa z Warmią, Realem-Astromal i Wolsztyniakiem, porażka z Legionowem i zaskakujący remis z MKS Brodnica - zapewnił sobie czwartą pozycję w tabeli. Na aktualną pozycję elblążan w żaden sposób nie będzie miał wpływu wynik środowego meczu w Malborku. Elblążanie mają wystarczającą przewagę punktową nad piątą w tabeli Warmią i zbyt dużą stratę do pozycji gwarantuącej miejsce na podium. Niebagatelne znaczenie środwy mecz będzie natomiast miał dla malborczyków. Chcąc bowiem pozostać na pozycji wicelidera tabeli nie mogą sobie pozwolić na stratę chociażby punktu. Na ewentualną stratę malborczyków będą czekać szczypiorniści Piotrkowianina, którzy w czwartek 30. kwietnia podejmą u siebie Wolsztyniaka znając wynik konfrontacji w Malborku. Nie można więc być zdziwionym, że w środę ekipa i kibice z Piotrkowa będą „trzymać kciuki” za zespołem elbląskim.
W przypadku natomiast pełnej zdobyczy punktowej podopiecznych Igora Stankiewicza, czwartkowy mecz w Piotrkowie będzie – trywialnie mówiąc - „meczem o pietruszkę” (proszę tego stwierdzenia nie odczytywać jako aluzję do jednego z zawodników Wolsztyniaka). Powoduje to regulamin, który określa, że przy równej ilości punktów zdobytych przez dwa zespoły o wyższej pozycji w tabeli decyduje bilans bezpośrednich spotkań pomiędzy tymi zespołami. Zapis ten premiuje więc malborczyków, którzy w kończącym się sezonie dwukrotnie różnicą dwóch bramek wygrywali z Piotrkowianinem: jesienią w Malborku 30:28 i w rundzie rewanżowej w Piotrkowie 34:32.
Malborczykom nie pozostaje więc nic innego jak walka o komplet punktów.
Do środowego meczu z Wójcikiem Meble trener Stankiewicz z całą pewnością desygnuje tych wszystkich, którym nie dokuczają aktualnie żadne dolegliwości i tych, jak np. Marek Baraniak, który na obecną chwilę uporał się z urazem doznanym w wyjazdowym meczu z Piotrkowianinem. Bezpośrednio przed meczem zapadnie natomiast decyzja dotycząca udziału w meczu Marka Boneczki, Łukasza Cielątkowskiego i Grzegorza Perwenisa, których urazy nie pozwalają na zapewnienie o ich pełnej dyspozycji.
Wszystkie te kwestie wyjaśnione zostaną bezpośrednio przed środowym meczem. Istotne jest to, że cała trójka „pali się do gry” ale z drugiej strony nikt nie zdecyduje się na narażanie zdrowia zawodników.
Bądźmy jednak dobrej myśli.

Tyle odnośnie ostatniej niewiadomej w Grupie A I ligi.

Pozostałe kwestie są wyjasnione: KPR Legionowo wraca do PGNiG Superligi; do drugiej ligi wracają też dwaj beniaminkowie z obecnego sezonu – MKS Brodnica i AZS-AWF Biała Podlaska. Baraże o utrzymanie się w gronie pierszoligowców „zapewnili” też sobie szczypiorniści Realu-Astromal Leszsno, którzy ostatnie swoje punkty zdobywali w XIX kolejce pokonując Sokoła Kościerzyna. Począwszy od dwudziestej kolejki to „pasmo porażek” Realu.
Przed barażami zdołał się obronić zespół z Kościerzyny ale i MKS Poznań, który sprawił kilka ogromnych niespodzianek wygrywając sześć meczów z rzędu, kolejno z Warszawianką, SMS-em, AZS-AWF Biała Podlaska, Warmią, Realem-Astromal i w minoną sobotę z Wolsztyniakiem.
Nic, tylko pochwalić „poznaniaków” za ambicję i wolę „walki o przetrwanie”.
Ostatnia kolejka sezonu, jak już wspominałem w jednej z poprzednich informacji, rozgrywana będzie od najbliższej środy 29. kwietnia, do soboty 02. maja.
Przypomnę więc terminy meczów XXVI kolejki:
ŚRODA 29.04.2015r.
POLSKI CUKIER-POMEZANIA MALBORK - Wójcik Meble Elbląg
MKS Brodnica - AZS-AWF Biała Podlaska
SMS ZPRP Gdańsk - WARMIA-TRAVELAND Olsztyn
CZWARTEK 30.04.2015r.
KS WARSZAWIANKA Warszawa - REAL-ASTROMAL Leszno
MKS PIOTRKOWIANIN Piotrków - Wolsztyniak Wolsztyn
SOBOTA 02.05.2015r.
MKS Poznań - VETREX-SOKÓŁ Kościerzyna
Kar-Do Spójnia Gdynia - KPR Legionowo

Przysłowiowym „gwoździem programu” XXVI kolejki nie waham się stwierdzić, że będzie mecz w Malborku.

Zapraszam więc do Hali Gimnazjum Nr 3 w środę 29 kwietnia na godzinę 19:00.

t.g.
 


Komentarze

Kibic

No taka para może zdziałać sporo, powodzenia :)

kibic Warmii

Jasne, po prostu dziwnie zdanie było ułożone :) A zmiany na pawno nastąpią, szczególnie na ławce trenerskiej, gdzie wypalonego Adamowicza ma zastąpić najprawdopodobniej duet Kamielin - Żółtak.

Kibic

@kibic Warmii "BRAWO I TAK TRZYMAĆ" zapewne chodziło o Pomezanię a nie o Warmię i o to, że ten wynik to jednak trochę sensacja szkoda mi Warmii bo przecież macie tradycje i spore zmiany u was muszą nastąpić.

kibic Warmii

Gratulacje, jednak jak już pisałem wcześniej, Superliga to bardzo kosztowna sprawa, więc emocje już w tym momencie należałoby odstawić na bok, żeby potem nie było wielkiego zawodu i płaczu. @kibic z Poznania - nie wiem jak mizerne poczynania mojej drużyny mają się do Waszych spraw.

kibic z Poznania

60 min. 31-24 dlA POMEZANII !!! HHHHHHUUUUUUUUUUUUURRRRRAAA !!! Mamy baraże i wielki sukces SPR POMEZANIA !!! GRATULUJĘ I DZIEKUJĘ !!!

kibic z Poznania

55 MIN. 26-22 DLA POMEZANII I CORAZ BLIŻEJ !!!

kibic z Poznania

50 min. 25-20 dla POMEZANII !!! BARAŻE CORAZ BLIŻEJ I PRAWDOPODOBNIE Z KSSS KOŃSKIE ?!

kibic z Poznania

45 min 23-17 dla POMEZANII !!!

kibic z Poznania

40MIN. 21-15 DLA POMEZANII !!!

kibic z Poznania

wejdzie na sportowefaky.pl RELACJA LIVE wynik uaktualniany co 5 min,

pokaż więcej komentarzy

Partnerzy | Kontakt