CZEKAMY na SIÓDEMKĘ-MIEDŹ

5 maja 2015 | 00:33

Więcej informacji na temat Pierwszy baraż już w sobotę
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka ręczna

JUŻ w SOBOTĘ …
PIERWSZY MECZ BARAŻOWY
Sezon zasadniczy w obu grupach pierwszej ligi przeszedł do historii. Wiadomo, że szeregi PGNiG Superligi „zasilą mistrzowie grup, czyli KPR BORODINO Legionowo i GWARDIA Opole, które praktycznie wracają do najwyższej klasy rozgrywkowej. Do wyjasnienia pozostała natomiast kwestia czy do superligowej dwunastki dołączy kolejny pierwszoligowiec. Ubiegać się o to będą dwaj pierszoligowi wicemistrzowie: z Grupy „A” - POLSKI CUKIER-POMEZANIA i z Grupy „B” - MSPR SIÓDEMKA-MIEDŹ Legnica.

Pretendent wyłoniony zostanie w drodze meczów barażowych. Pierwszy z tych meczów rozgrywany będzie w Malborku już w najbliższą sobotę 9 maja. Barażowy rewanż zaplanowany natomiast został tydzień później, czyli 16 maja w Legnoicy.
Zwycięzca tego dwumeczu w meczach barażowych II stopnia spotka się z zespołem, który po rozegraniu superligowych meczów „play-out”, w końcowej klasyfikacji PGNiG Superligi zajmie dziesiąte miejsce. Na chwilę obecną „największe szanse na obronę przed degradacją do I ligi ma „prawie lokalny rywal” , z którym zespół malborski rywalizował na parkietach I ligi w sezonie 2013/2014 – WYBRZEŻE Gdańsk. Na wyjaśnienie kwestii, z kim przyjdzie rywalizować zwyciężcy malborsko – legnickiej konfrontacji musimy zaczekać aż do 20 maja, kiedy to zakończą się rozgrywki superligi.
Polski Cukier-Pomezania czeka więc na zespół, który w swojej blisko czterdziestopięcioletniej historii miał już zaszczyt rywalizacji w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej. Fakt ten potwierdza „wyciąg” z kalendarium legnickiego klubu:
2002 - Awans do I ligi,
2004 - Awans do Ekstraklasy,
2005 - VIII miejsce na zakończenie sezonu 2004/2005,
2006 - Spadek do I ligi,
2007 - Powrót do Ekstraklasy,
2008 - VIII miejsce na zakończenie sezonu 2007/2008,
2009 - Spadek z Ekstraklasy i ogłoszenie upadłości, przejęcie drużyny przez MSPR Siódemka,
2010 - Powrót do Ekstraklasy po wygranych barażach z Chrobrym Głogów,
2011 - 3. miejsce w Final Four Pucharu Polski
2012 - VII miejsce na zakończenie sezonu 2011/2012 - najwyższe w historii klubu
2013 - Spadek z PGNiG Superligi
2013/2014 - III miejsce w Grupie „B”
2014/2015 – II miejsce w Grupie „B”
Uzupełniając historię klubu z Legnicy warto wspomnieć, że w sumie nie tak dawno, bo w sezonie 2010/2011, kiedy „miedziowi” występowali w superlidze, w barwach tego klubu występował aktualny zawodnik malborski – Marek BONECZKO.

O zespole z Legnicy, śmiało można powiedzieć, że w Malborku nie wiemy zbyt wiele. O sportowej wartości świadczy jedynie fakt, że wywalczyli prawo gry w barażach, chociaż zaskakująca porażka z VIRETEM Zawiercie daje wiele do myślenia, czy legniczanie „mieli ochotę na baraże”. Pewnie taką samą jak KSSPR Końskie, które przez większość sezonu 2014/15 zajmowało pozycję wicelidera, a ostatecznie ustąpiło pola legniczanom.
To jedenak są dywagacje i tzw. „rozgrywki pozasportopwe”.
Zajmijmy się natomiast porównaniem wyników, jakie w sezonie 2014/2015 osiągali dwaj uczestnicy najbliższych meczów barażowych:

Zespół

Mecze

Z – R – P

Punkty

Bramki

Różnica

POLSKI CUKIER POMEZANIA

26

18–2–6

38

764–672

+92

SIÓDEMKA-MIEDŹ Legnica

26

17–1–8

35

753–708

+45

Na swoim parkiecie zespół malborski wygrywał 11 razy i dwa mecze przegrał.
Na wyjazdach natomiast zanotował 7 wygranych , 2 remisy i 4 porażki.
Legniczanie natomiast na swoim parkiecie wygrali 9 meczów i i 4 przegrali. Na wyjazdach odnieśli 8 zwycięstw, wywalczyli 1 remis i zanotowali 4 porażki.
Chcąc sugerować się tymi danymi, można śmiało stwierdzić, że wyniki obu zespołów są do siebie zbliżone. Na swoim parkiecie malborczycy notują lepszy wynik niż legniczanie. Na wyjazdach natomiast legniczanie byli nieznacznie skuteczniejsi od malborczyków.
Można więc liczyć na to, że w najbliższa sobotę w hali Gimnazjum Nr 3 w Malborku emocji nie zabraknie.

Początek meczu wyznaczony został na godzinę 18:00.

Zapraszam !!!

t.g.


Zdjęcia Pierwszy baraż już w sobotę


Komentarze

KIBIC POZNAN

29-24 dla POMEZANII !!! GRATULUJE !!!

mik

jaki jest wynik meczu?

HEHE

Kibicu z Poznan.. bedzie wiecej :)

kibic POZNAN

Trzymam kciuki za SPR POMEZANIA !!! WYGRANA 2-4 BRAMKI DO PRZODU !!!

Tylko Pomka!

Podczas sobotniego meczu barażowego nasza POMEZANIA pokaże wszystkim co potrafi. Wierzymy w Was chłopaki ;3 Trzymamy mocno kciuki! :) Pozdrawiam.

Bigos

W imieniu Klubu Kibica zapraszam na to spotkanie i bardzo prosimy was (sympatycy Malborka) o to aby w tym ważnym jak dla nas i drużyny meczu było jak najgłośniej na trybunach. Postarajcie się chociaż raz abyśmy wszyscy razem wstali i odśpiewali "Pomezania Malbork" żeby wszyscy też klaskali w rytm bitego bębna. To będzie bardzo duża satysfakcja dla nas jak i zawodników, raz w sezonie prosimy bardzo mocno. Niech nas się boją wszyscy co będą przyjeżdżać do Malborka. W końcu tu jest Niezdobyta Twierdza Malbork.

Legnica

@zawodnik MSPR... brak słów, dokładnie popieram to co napisał " kibic z Malborka" moim zdaniem faworytem dwu-meczu jest jednak chyba bardziej doświadczona ( na dzisiaj bo jednak to Legnica grała w Superlidze i wydaje się że niby bardziej doświadczona) ekipa z Malborka. Będę oczekiwał na relacje online na waszym facebookowym profilu. Powodzenia i życzę niesamowitej atmosfery oraz zabawy na trybunach :)

kibic z Malborka

Jakiś "bufon", czyli "Zawodnik MSPR" się odezwał i piane bije. Tydzień temu kombinowali jak nie grać baraży a nie spodziewali się , że "konie" tez odpuszczą a teraz złośliwiec życzy powodzenia. Zastanów się jedynie nad tym zdołacie odrobić u siebie to, co stracicie w MAlborku.

Zawodnik MSPR

Statystyki macie niezłe, niezła nawet z was drużyna, ale życzę wam powodzenia w meczu z nami, gdyż przyda się wam.

Kibic szczypiorniaka z Gdańska

Mam nadzieję, że wygracie baraże i awansujecie fajnie by było spotkać się w superlidze razem ( o ile nie traficie na nas w barażach) na naszych meczach zawsze była fajna atmosfera:) Powodzenia !!

pokaż więcej komentarzy

Partnerzy | Kontakt