MECZ na SZCZYCIE TABELI

24 września 2015 | 23:41

Więcej informacji na temat W Malborku hit III kolejki
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka ręczna

 AWANS W PUCHARZE WZPR … 
 … a TERAZ LIGA  
 W Malborku mecz na szczycie tabeli … 

 … bo do walki o ligowe punkty staną na malborskim parkiecie dwa z trzech zespołów, które w dwóch pierwszych kolejkach sezonu odnosiły zwycięstwa. Szczypiorniści POLSKIEGO CUKRU-POMEZANII podejmować bowiem będą zespół SOKOŁA-BROWAR Kościerzyna.

Zespół Igora Stankiewicza w pierwszej kolejce wygrał z „egzotycznym” dla naszej grupy ŚKPR-em Świdnica, w drugiej natomiast odniósł wyjazdowe zwycięstwo w „kolebce polskiego szczypiorniaka” w Kaliszu.
Zespół z Kościerzyny natomiast grając obydwa mecze na własnym parkiecie w pierwszej kolejce gładko i bez problemów pokonał beniaminka z Grudziądza, a w minioną sobotę, kiedy nasi wygrywali w Kaliszu – kościerzanie wypunktowali ligowego potentata, planujące powrót go superligi WYBRZEŻE Gdańsk.
Po dwóch kolejkach najbliższy rywal malborczyków zajmuje pierwsze miejsce w tabeli jedynie dzięki większej ilości zdobytych w obu meczach bramek. Zespół Andrzeja Gryczki zdobył tych bramek 54 , a stracili 46 ; malborczycy zdobyli 53 tracąc 45.
W malborku zapowiada się więc „przednie handballowe widowisko”. Zwycięzca tej konfrontacji z całą pewnością będzie liderem, pokonany może spaść na trzecie albo nawet i dalsze miejsce w zależności od rozstrzygnięć na innych parkietach.
Zespół SOKOŁA-BROWAR jest malborczykom bardzo dobrze znany. Od czasu, POLSKI CUKIER-POMEZANIA walczy na pierwszoligowych parkietach mecze z Sokołem były zawsze niezwykle zacięte i emocjonujące.
W ośmiu jak dotychczas potyczkach ligowych zespół malborski wygrywał dwukrotnie, cztery razy remisował i dwa razy przegrywał. Bilans punktowy jest więc remisowy - oba zespoły zdobyły po 8 punktów. Bilans bramkowy natomiast korzystniejszy o trzy bramki mają malborczycy. W tych ośmiu meczach bramkarze Sokoła wyjmowali piłkę z siatki 216 razy, nasi natomiast 213. Na parkiecie w Malborku zespół z Kościerzyny nie wygrał meczu ligowego – tutaj dwukrotnie wygrywali malborczycy i dwukrotnie padały wyniki remisowe. W Kościerzynie było podobnie, ale na korzyść gospodarzy, którzy wygrywali dwa razy i dwa razy remisowali.
Pierwsze zwycięstwo nad zespołem z Malborka kościerzanie odnieśli jesienią 2011 roku różnicą 10 bramek (30:20). Ciekawostką tego meczu jest fakt, że wówczas trenerem Sokoła był obecny trener zespołu malborskiego – Igor Stankiewicz. Rok później, już pod wodzą Igora Stankiewicza malborczycy taką samą różnicą bramek (26:16) wygrali z Sokołem w Malborku.
Z Sokołem zespół POLSKIEGO CUKRU POMEZANII dwukrotnie spotykał się na parkiecie w okresie przygotowań do obecnego sezonu. W Gdańsku podczas Memoriału Leona Walleranda kościerzanie wygrali 23:21. Drugą przedsezonową konfrontacją najbliższych rywali był remisowy (21:21) mecz w ramach Pucharu Prezesa Zarządu KSC.
W sobotę natomiast, w hali Gimnazjum Nr 3 w Malborku dojdzie do kolejnej konfrontacji. Tym razem o punkty ligowe i przodownictwo w ligowej tabeli po trzech kolejkach sezonu 2015/2016.

Sobotnia rywalizacja zaczyna się o godzinie 19:00.


Zdjęcia W Malborku hit III kolejki


Partnerzy | Kontakt