GRAMY z BENIAMINKIEM

8 października 2015 | 20:00

Więcej informacji na temat V kolejka I ligi
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka ręczna

W V kolejce gramy z beniaminkiem

Przebrzmiały echa przegranego meczu z Wybrzeżem i nadchodzi czas na sportową rehabilitację oraz poprawę nastroju zarówno w zespole jaki wśród kibiców i sympatyków zespołu spod znaku POLSKIEGO CUKRU. W najbliższej V kolejce ligowych zmagań podopieczni Igora Stankiewicza na malborskim parkiecie podejmować będą tegorocznego beniaminka, zwycięzcę drugoligowej rywalizacji w grupie pomorskiej – zespół MULLER MKS Grudziądz.
O zespole z Grudziądza na obecną chwilę nie można powiedzieć, że znamy go dobrze. Zespół ten był rywalem malborczyków kilka sezonów wstecz. Ostatni raz Ppolski Cukier-Pomezania walczyła o ligowe punkty w sezonie 201/2011 przed awansem zespołu malborskiego do I ligi. Wówczas jeszcze trenerem malborczyków był Łukasz Jezierski. Możemy natomiast powiedzieć, że aktualnie w barwach MKS-u Grudziądz występują zawodnicy, którzy przed laty bronili barw klubu malborskiego. Są to przede wszystkim: Mariusz Babicki, który opuścił „malborskie szeregi” przed sezonem 2014/15 oraz Szymon Pożoga, który do Grudziądza trafił dwa sezony wcześniej. W poprzednim sezonie w barwach MKS-u Grudziądz grał jeszcze Wojciech Lipiński, którego z gry wykluczyły nie tylko względy zdrowotne. Kolejną informacją o najbliższym rywalu zespołu malborskiego jest ta, że w sztabie szkoleniowym grudziądzan znajduje się inny były zawodnik zespołu malborskiego – Andrzej Saramak, który wspiera aktualnie pierwszego trenera Jarosława Knopika (też znanego w Malborku z występów w zespole AZS UKW Bydgoszcz) i Sylwestra Ziółkowskiego.
Co natomiast słychać w obozie malborskim?
Jak widać po zaangażowaniu w przygotowanie się do sobotniej konfrontacji i słychać z deklaracji trenera i zawodników w zespole panuje „bojowy” nastrój i chęć całkowitego wymazania negatywnych wrażeń po IV kolejce. Wszyscy deklarują bowiem takie zaangażowanie w sobotni mecz, że konto punktowe naszej drużyny zostanie wzbogacone o dwa oczka. Jaki będzie efekt tych deklaracji i zamiarów - w sobotni wieczór pokaże parkiet hali sportowej malborskiego Gimnazjum Nr 3.
Deklaracje i przedmeczowe nastroje – to jedno, a ich realizacja - to drugie. Trener Stankiewicz ma bowiem nie lada problem do rozwiązania. Chodzi mianowicie o „meczowe personalia” czyli stan zdrowotny malborskiej kadry. Wiadomo bowiem, że na parkiecie nie zobaczymy Łukasza Cieślaka (informacja o nim w poprzednim wpisie) oraz Mateusza Wiaka, któremu kolejny raz daje się we znaki uraz kolana, jakiego doznał w meczu II kolejki w Kaliszu. W meczu z Wybrzeżem Wiak zagrał, i to skutecznie i wyglądało na to, że że uraz ustąpił. Niestety – po meczu w Gdańsku Mateusz Wiak zaczął odczuwać w kolanie bóle, które uniemożliwiają mu efektywny i skuteczny udział w walce o ligowe punkty. Aktualnie czekamy na informację jak długa przerwa w grze czeka naszego aktualnie najbardziej bramkostrzelnego zawodnika.
Po meczu w Gdańsku, kiedy wiadomo było, że Łukasz Cieślak na dłużej „wypada z gry, Zarząd podjął energiczne działania mające na celu przynajmniej częściowe zniwelowanie powstałej luki w kadrze. Działania Zarządu doprowadziły do tego, że do zespołu wrócił ubiegłoroczny dubler Cieślaka na lewej stronie – rozgrywający Damian DOBOSZ: który na koszulce w ubiegłym sezonie miał numer 2. W bieżącym sezonie będzie występował z numerem 15. 

Ze strony Zarządu malborskiego klubu w ciągu trzech ostatnich dni (od poniedziałku do środy) wykonane zostało wszystko czego wymagają przepisy i regulaminy dotyczące spraw kadrowych.
Aktualnie czekamy na decyzję Komisarza Ligi ZPRP, która umożliwiła by Damianowi Doboszowi występ już w najbliższym meczu z MKS-em Grudziądz. Mamy nadzieję – zawodnik i trener również – że pozytywna decyzja dotrze do Malborka przed najbliższym sportowym weekendem.

Na zakończenie nie pozostaje nic innego, jak zaprosić malborskich kibiców i sympatyków piłki ręcznej i zespołu POLSKI CUKIER-POMEZANIA do Hali Sportowej Gimnazjum Nr 3 w Malborku w najbliższą sobotę 10. października na godzinę 19:00 na mecz POLSKI CUKIER-POMEZANIA - MUELLER MKS Grudziądz.

 

t.g.


Zdjęcia V kolejka I ligi


Partnerzy | Kontakt