PO PUNKTY do ELBLĄGA

11 listopada 2015 | 22:30

Więcej informacji na temat IX KOLEJKA I ligi szczypiornistów
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka reczna

W IX kolejce
PO PUNKTY DO ELBLĄGA

Po dwóch tygodniach przerwy, spowodowanej terminami kadr narodowych i rozgrywanym w miniony weekend Międzynarodowym Turniejem w Gdańsku, na ligowe parkiety wracają szczypiorniści - w tym pierwszoligowcy. W najbliższy sportowy weekend w Grupie „A” rozegrana zostanie pełna, już dziewiąta kolejka ligowych spotkań. Podopieczni Igora Stankiewicza o punktowe zdobycze walczyć będą w Elblągu.

W programie IX kolejki dojdzie do kilku bardzo interesujących konfrontacji. Oto zestaw najbliższej kolejki:
MKS Poznań - MUELLER MKS Grudziądz
KAR-DO SPÓJNIA Gdynia - SMS ZPRP Gdańsk
REAL-ASTROMAL Leszno - WYBRZEŻE Gdańsk
WOLSZTYNIAK Wolsztyn - SOKÓŁ BROWAR Kościerzyna
WARMIA-TRAVELAND Olsztyn - MKS Kalisz
ORLEN WISŁA II Płock - ŚKPR Świdnica
MEBLE WÓJCIK Elbląg - POLSKI CUKIER-POMEZANIA Malbork

Do Poznania z nadzieją na wywalczenie pierwszych punktów jedzie beniaminek z Grudziądza. Swoich nadziei grudziądzanie nie mogą jednak zrealizować od początku sezonu. Wątpliwe również, że uda się im to w konfrontacji z nadspodziewanie dobrze spisującym się w tym sezonie poznańskim MKS-em.
W Gdyni pomorskie derby Trójmiasta. Spójnia podobnie jak poznaniacy gra wyjątkowo skutecznie i aktualnie jest szóstym zespołem w stawce. SMS też wie po co wybiega na parkiet. Licealiści zajmują wprawdzie odległe miejsce w tabeli, ale potrafili postraszyć nawet gdańskie Wybrzeże, któremu ulegli zaledwie jednym trafieniem i wygrali z MKS-em Poznań.
Aktualnie czwarty w tabeli REAL-ASTROMAL podejmuje pretendenta do awansu – gdańskie Wybrzeże. Real ma dwa punkty straty do gdańszczan, ci natomiast mają jeden mecz mniej. Real staje więc przed szansą czasowego zrównania się punktami z Wybrzeżem.
Słabiej niż można było się spodziewać spisujący się Wolsztyniak podejmuje kościerskiego Sokoła-Browar, który po bardzo dobrych czterech pierwszych kolejkach i nieco słabszych trzech kolejnych, w ósmej odniósł zwycięstwo nad Realem-Astromal sygnalizując tym samym „powrót do gry”.
W Olsztynie aktualny lider tabeli podejmować będzie zespół z Kalisza i należy oczekiwać, że podopieczni Gienadija Kamielina również i tym razem potwierdzą swoje aspiracje do awansu.
Mecz w Elblągu, gdzie o ligowe punkty walczyć będzie trzeci w tabeli Wójcik Meble z piątym Polskim Cukrem-Pomezanią świadomie zostawiłem na koniec. Tam bowiem również zapowiada się ciekawie.
Elblążanie z jednym meczem zaległym i dotychczasowym dorobkiem dziesięciu punktów wyprzedzają malborczyków jedynie korzystniejszym bilansem bramek.
Malborsko – elbląskim handballowym konfrontacjom zawsze natomiast towarzysza wielkie emocje i twarda zacięta walka o każda piłkę i każdy metr parkietu. Dowodzą temu dotychczasowe mecze, jakie oba zespoły rozegrały w ramach pierwszoligowej rywalizacji. Historia ligowych spotkań pomiędzy tymi zespołami sięga sezonu 2011/2012, kiedy to elblążanie spadli z Superligi a malborczycy zaczęli swoja pierwszoligowa przygodę. Bezpośrednich spotkań ligowych rozegranych więc zostało osiem. Cztery z tych spotkań wygrali elblążanie i cztery razy zwyciężali malborczycy. Zespół malborski może się natomiast szczycić minimalnie korzystniejszym bilansem bramkowym. Nasi szczypiorniści zdobyli bowiem 221 bramek a stracili 218.
Przypomnę więc wyniki dotychczasowych ligowych meczów bezpośrednich:
Sezon 2011/2012
jesienią w Malborku 24 : 27 ; wiosną w Elblągu 22 : 28 ;
sezon 2012/2013
jesienią w Malborku 30 : 33 ; wiosną w Elblągu 28 : 27 ;
sezon 2013/2014
jesienią w Elblągu 20 : 28 ; wiosną w Malborku 36 : 26 ;
sezon 2014/2015
jesienią w Elblągu 30 : 25 ; wiosną w Malborku 31 : 24 ;

Kto natomiast poprawi swój bilans w najbliższym meczu ???
Odpowiedź na to pytanie otrzymamy w najbliższa sobotę około godziny 18:30.
Rozpoczęcie meczu MEBLE WÓJCIK Elbląg – POLSKI CUKIER-POMEZANIA zaplanowane przez elblążan zostało na sobotę 14 listopada na godzinę 17:00.
Mecz rozegrany zostanie w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu przy ulicy Kościuszki 77A.
Zespół malborski wystąpi w Elblągu w składzie zbliżonym do tego, w jakim wystąpił w poprzedniej kolejce przeciwko gdyńskiej Spójni – bez Łukasza Cieślaka i Mateusza Wiaka.

t.g.


Partnerzy | Kontakt