Przyjeżdża "rewelacja jesieni"

18 listopada 2015 | 23:23

Więcej informacji na temat X KOLEJKA I LIGI
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka reczna

X KOLEJKA I LIGI
 REWELACJA JESIENI 
 RYWALEM POLSKIEGO CUKRU 

IX kolejka dla malborskich szczypiornistów okazała się niepomyślna. Podopieczni Igora Stankiewicza doznali porażki z „prawie lokalnym rywalem” z Elbląga. Tym razem, w walce o ligowe punkty w X kolejce, naszych szczypiornistów czeka kolejna wcale nie łatwa przeprawa. Do Malborka przyjeżdża bowiem rewelacyjnie spisująca się jesienią ekipa REALU-ASTROMAL Leszno.
Na miano rewelacji pierwszoligowej stawki w grupie „A” leszczynianie zasłuzyli sobie dotychczasowymi wynikami. Od początku sezonu, czyli w dziewięciu dotychczas rozegranych kolejkach odnieśli bowiem 6 zwycięstw gromadząc w ten sposób dwanaście punktów, które dają im aktualnie czwarte miejsce w ligowej tabeli. Leszczyński Real-Astromal ulega elblążanom jedynie mniej korzystnym bilansem bramek. Wziąć jednak trzeba pod uwagę fakt, że elbląscy meblarze mają jeden mecz mniej.
Co by jednak nie powiedzieć, w porównaniu do kilku poprzednich sezonów zespół z Leszna spisuje się znakomicie. W ich sześciu dotychczasowych zwycięstwach to dwa wyjazdowe i cztery na własnym parkiecie, gdzie Real jeszcze nie stracił punktu. Najbardziej spektakularnym zwycięstwem podopiecznych Ryszarda Kmiecika jest to z poprzedniej – IX kolejki kiedy to w Lesznie wyższość gospodarzy musiało uznać faworyzowane Wybrzeże Gdańsk.
To jednak już historia, która podwyższa notowania Realu-Astromal przed najbliższym meczem, który rozegrają na parkiecie w Malborku.
REAL-ASTROMAL Leszno jest bowiem najbliższym rywalem zespołu malborskiego.
Snucie jakichkolwiek prognoz przed tym meczem, zważywszy na zwycięstwo Realu z Wybrzeżem i porażkę malborczyków w Elblągu jest niezwykle trudne. Leszczynianie będą mieli w Malborku okazję do zaprezentowania swojej sportowej wartości.
Przeciwko Realowi – miejmy nadzieję, że trener Stankiewicz będzie miał możliwość desygnowania składu szerszego aniżeli ten, który walczył w Elblągu. Miejmy nadzieję, że na parkiet wybiegną Grzegorz Perwenis i Szymon Nowaliński, z którym przed sezonem wiązane były nieco większe nadzieje. Więcej też Zarząd i trener spodziewali się ściągając do Malborka Leszka Michałowa. Miejmy więc nadzieję, że ich ogromne, a drzemiące jak dotychczas predyspozycje „wystrzelą” w najbliższym meczu przeciwko Realowi.
Czekając na Real wypada przypomnieć dotychczasowy bilans bezpośrednich meczów pomiędzy Polskim Cukrem i Realem-Astromal.
Na pierwszoligowych parkietach oba zespoły rywalizują od czterech sezonów. Rozegranych więc zostało osiem meczów, w których zdecydowanie korzystniejszy bilans notują szczypiorniści malborscy. Malborczycy wygrali jak dotychczas sześciokrotnie. W dwóch meczach (raz w Malborku i raz w Lesznie) komplet punktów zdobywał natomiast zespół z Leszna. Malborczycy notuję również zdecydowanie korzystniejszy bilans bramkowy. Zdobyli bowiem 237 bramek tracąc ich 208.
W debiutanckim pierwszoligowym sezonie zespołu malborskiego, kiedy drużynę prowadził Łukasz Jezierski nasz zespół wygrał jesienią w Lesznie 29:25, wiosną natomiast przegrał w Malborku 22:25 zachowując jednak korzystniejszy bilans bramek 51 – 50.
Zdecydowanie korzystniej, kiedy trenerem był już Igor Stankiewicz, było w sezonie 2012/2013 kiedy to malborczycy odnieśli dwa zwycięstwa: jesienią w Lesznie 33 : 26 i wiosną w Malborku 29 : 26 (bramki 62 – 52).
W sezonie 2013/2014 jesienią w Lesznie podopieczni Igora Stankiewicza doznali minimalnej porażki 28:29, za którą wiosną w Malborku zrewanżowali się „z nawiązką” wygrywając różnicą dziesięciu trafień 36 : 26.
Zdecydowanie korzystniej od najbliższych rywali malborczycy zaprezentowali się w sezonie 2014/2015. Z Leszna przywieźli bowiem 2 punkty i osiem bramek „nadwyżki” - wygrali 33 : 25. Nie pozostawili rywalowi złudzeń również wiosną w Malborku, chociaż zwycięstwo było mniej okazałe, bo tylko różnicą jednego trafienia 27 : 26.
W ogólnym bilansie ośmiu dotychczasowych meczów górą – i to zdecydowanie - są malborczycy. Zespół z Leszna przyjedzie do Malborka z nastawieniem walki o poprawę bilansu. Z całą pewnością przyjadą zmobilizowani i zmotywowani ubiegłotygodniowym sukcesem w konfrontacji z Wybrzeżem.
Malborczyków czeka więc niewątpliwie trudne spotkanie, w którym nie sądzę aby nie poprawili nastrojów sobie i malborskim kibicom.
W odniesieniu sukcesu i kolejnej zdobyczy punktowej pomóc naszym szczypiornistom można jedynie trzymając przysłowiowe kciuki i zagrzewać ich do walki gorąco dopingując w trakcie sobotniej rywalizacji.

 Mecz POLSKI CUKIER-POMEZANIA – REAL-ASTROMAL Leszno  rozegrany  zostanie oczywiście w Hali Gimnazjum Nr 3. w  najbliższą sobotę – 21. listopada 2015r. o godzinie 19:00.        

t.g.


Zdjęcia X KOLEJKA I LIGI


Partnerzy | Kontakt