W sobotę gramy z Warmią

3 grudnia 2015 | 22:45

Więcej informacji na temat Czekamy na lidera tabeli
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka ręczna

  PRZYJEŻDŻA LIDER TABELI  
  W sobotę gramy z WARMIĄ OLSZTYN  

W sobotę 05. grudnia na malborskim parkiecie żegnamy się z jesienną rundą pierwszoligowej rywalizacji w sezonie 2015/2016. To pożegnanie najprawdopodobniej będzie miało ogromne znaczenie zarówno w wymiarze sportowym jak i prestiżowym. Takiego charakteru sobotniemu widowisku nadaje fakt, ze malborscy szczypiorniści podejmować będą lidera tabeli – zespół OKPR WARMIĘ-TRAVELAND Olsztyn. W handballowym środowisku sobotni mecz w Malborku określa się jako „hit” XII kolejki w Grupie „A” I ligi.
Zespół z Olsztyna przyjedzie w sobotę do Malborka z zamiarem zrealizowania kilku bardzo istotnych dla siebie celów. Pierwszy to rozegranie dobrego i emocjonującego meczu. Drugi – to potwierdzenie swojej tegorocznej dominacji w gronie pierwszoligowców Grupy „A”. Trzeci cel natomiast to poprawa wyjątkowo niekorzystnego bilansu bezpośrednich meczów pomiędzy Warmią i Polskim Cukrem-Pomezanią w walce o ligowe punktu. Bilans ten faktycznie olsztynianie mają bardzo niekorzystny.
Pierwszoligowe malborsko – olsztyńskie handballowe konfrontacje trwają od sezonu 2012 / 2013. Rozegranych więc zostało 6 meczów, w których pięciokrotnie w roli zwycięzców schodzili z parkietu szczypiorniści malborscy. Olsztynianie odnieśli zaledwie jedno zwycięstwo w rewanżowej rundzie sezonu 2012/2013 w meczu rozgrywanym na parkiecie w Olsztynie.
Dla potwierdzenia tej informacji przypomnę dotychczasowe rezultaty wszystkich ligowych spotkań Polskiego Cukru i Warmii-Traveland:
sezon 2012 / 2013
runda jesienna (Malbork)
POLSKI CUKIER-POMEZANIA – WARMIA-TRAVELAND 36 : 30 (16:12)
runda wiosenna (Olsztyn)
WARMIA-TRAVELAND - POLSKI CUKIER-POMEZANIA 27 : 26 (14:14)
sezon 2013 / 2014
runda jesienna (Olsztyn)
WARMIA-TRAVELAND - POLSKI CUKIER-POMEZANIA 30 : 32 (17:17)
runda wiosenna (Malbork)
POLSKI CUKIER-POMEZANIA – WARMIA-TRAVELAND 35 : 31 (20:15)
sezon 2013 / 2014
runda jesienna (Malbork)
POLSKI CUKIER-POMEZANIA – WARMIA-TRAVELAND 28 : 27 (15:13)
runda wiosenna (Olsztyn)
WARMIA-TRAVELAND - POLSKI CUKIER-POMEZANIA 23 : 27 (11:11)
Zespół malborski legitymuje się również bardzo korzystnym bilansem bramek – zdobyli ich bowiem184 tracąc 168.
W jakim stopniu najbliższe spotkanie wpłynie na zmianę tego bilansu – przewidywać nie sposób.
Nie ma bowiem czego ukrywać, że zespół malborski gra w tym sezonie z nieco obniżoną skutecznością. Niewątpliwy wpływ na to ma absencja dwóch niezwykle wartościowych i skutecznych zawodników – Łukasza Cieślaka i Mateusza Wiaka. Z opinii trenera Stankiewicza natomiast wynika, że przy takim zaangażowaniu, mobilizacji i koncentracji jaką malborczycy zaprezentowali przed tygodniem w Wolsztynie i z dodatkowa motywacją z racji gry przeciwko liderowi tabeli naszych zawodników stać jest na to, żeby rozegrać równorzędne zawody „jak równy z równym” i sprawić sobie i malborskim kibicom i sympatykom szczypiorniaka najprzyjemniejszy „sportowy prezent Mikołajkowy”.
Aby się o tym przekonać – najbliższy mecz naszego zespołu trzeba obejrzeć „na żywo” zasiadając na trybunie Hali Sportowej malborskiego Gimnazjum Nr 3 w sobotę 05. grudnia.

  Początek meczu  
  POLSKI CUKIER-POMEZANIA - WARMIA-TRAVELAND Olsztyn  
  o godzinie 18:00.  


Zdjęcia Czekamy na lidera tabeli


Partnerzy | Kontakt