Szczypiorniści wznawiają treningi

10 stycznia 2016 | 00:10

Więcej informacji na temat Koniec urlopów
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka ręczna

KONIEC URLOPÓW
SZCZYPIORNIŚCI WZNAWIAJĄ TRENINGI

Zwykle się mówi, że „wszystko co dobre – szybko się kończy”. Powiedzenie to ma również zastosowanie do zespołu malborskich szczypiornistów, którzy już za kilka dni wracają do hali sportowej aby wznowić treningi a tym samym rozpocząć intensywne przygotowania do rewanżowej rundy sezonu 2015/2015.
Początkowo rozpoczęcie okresu przygotowań do rundy rewanżowej planowane było na miniony czwartek 7 stycznia. Na wniosek i prośbę zawodników zostało jednak przełożone na najbliższy wtorek 12 stycznia. Wiąże się to oczywiście z koniecznością zintensyfikowania rytmu treningowego, na co zawodnicy są przygotowani.
Pierwszy tegoroczny wspólny trening przeprowadzony więc zostanie we wtorek 12. stycznia o godzinie 20:00.
Sympatyków malborskiego zespołu interesują zapewne kwestie kadrowe zespołu. Trzeba więc poinformować, że do Zarządu nie wpłynęła od zawodników żadna prośba o zgodę na zmianę barw klubowych. Wniosek z tego taki, że kadra zespołu POLSKI CUKIER-POMEZANIA nie ulega zmianie. Na parkiecie podczas rundy rewanżowej zobaczymy więc wszystkich tych, którzy zwycięskim meczem w Płocku zakończyli rundę jesienną. Wszystko wskazuje również na to, że po blisko trzymiesięcznym okresie rehabilitacji ortopedycznej do zespołu wróci Mateusz Wiak, co przy dalszej, zrozumiałej dla wszystkich absencji Łukasza Cieślaka, jest dla zespołu sprawą niezwykle istotną.
Oprócz rutynowych zajęć treningowo – szkoleniowych w planie przygotowań do rundy rewanżowej ujęte zostały trzy mecze sparingowe, które dla trenera Igora Stankiewicza stanowić będą podstawę do sprawdzenia dyspozycji poszczególnych zawodników oraz do wyłonienia tzw. „składu podstawowego”, w którym na dobrą sprawę w stosunku do rundy jesiennej wielkich zmian nie należy się spodziewać.
Pierwszy z meczów sparingowych szczypiorniści spod znaku Polskiego Cukru rozegrają już w pierwszym tygodniu przygotowań.
Na czwartek bowiem, 14. stycznia na godzinę 20:00 zaplanowany został mecz z najbliższym terytorialnie zespołem, a mianowicie z MEBLAMI WÓJCIK Elbląg. Mecz ten rozegrany zostanie w hali malborskiego Gimnazjum Nr 3
Sparingowy rewanż rozegrany natomiast zostanie w Elblągu w środę 20 stycznia.
Trzeci sparing rozegrany zostanie w czwartek dnia 28 stycznia w Kwidzynie z czwartym aktualnie zespołem PGNiG Superligi – z MMTS-em.
Dokładne godziny rozegrania tych meczów podane zostaną w terminie późniejszym.
W poprzednich latach istotnym elementem przygotowań do rundy wiosennej był organizowany w Elblągu Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga. W tym roku turniej ten „wypadł” z kalendarza i nie jest organizowany.
W pewnym sensie istotne znaczenie dla zawodników będą miały „lekcje poglądowe” z zakresu piłki ręcznej, które stanowić będą oglądane transmisje z meczów zaczynających się za tydzień w Polsce Mistrzostw Europy. Będzie to wprawdzie tylko obserwacja na „małym ekranie”, ale z cała pewnością zawodnicy będą mieli możliwość „podpatrzenia” niektórych „handballowych tricków” stosowanych na parkiecie przez uznanych w Europie szczypiornistów.
Obserwacja „Euro-handballu” - jestem przekonany – zajmie zresztą wiele czasu nie tylko zawodnikom, ale i wszystkim kibicom i sympatykom piłki ręcznej.
Wprawdzie w najbliższych dniach ukazywać się będą kolejne informacje z gatunku „co w malborskiej piłce ręcznej piszczy”, to już dzisiejszą informację wykorzystam do tego, aby życzyć wszystkim jak najlepszych wrażeń podczas oglądania meczów europejskiego championatu.

***

Na moment wrócę jeszcze do byłych zawodników zespołu malborskiego. Otóż portal Sportowe Fakty poinformował, że Maciej Suwisz opuścił szeregi Wybrzeża Gdańsk.
Fakt ten pozostawiam bez komentarza.

t.g.


Partnerzy | Kontakt