CZEKAMY na MEBLE WÓJCIK

13 kwietnia 2016 | 21:57

Więcej informacji na temat XXII kolejka - "będzie się działo"
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka reczna

Czekamy na „meblarzy”
 

Dopiero we wtorek w późnych godzinach wieczornych zakończyła się XXI kolejka spotkań w naszej – czyli w Grupie A I ligi. Ostatnim meczem tej kolejki była konfrontacja rezerw płockiej ORLEN-WISŁY z grudziądzkim beniaminkiem I ligi, który przegrywając swój kolejny – już osiemnasty mecz, nieuchronnie zmierza do powrotu na parkiety II ligi. Niejako po drodze mieliśmy przerwę w rozgrywkach z racji - jak się okazało - udanego dla reprezentacji Polski i debiutującego trenera Dujszebajewa turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich.

Czas jednak wracać na „domowe podwórko”. W najbliższy weekend czekają nas bowiem emocje związane z rywalizacją o ligowe punkty w ramach XXII kolejki I ligi. Określenie „domowe podwórko” wypada tym razem traktować dosłownie. Szczypiorniści POLSKIEGO CUKRU-POMEZANII najbliższy mecz rozgrywać będą na własnym parkiecie – w hali Gimnazjum Nr 3.

Najbliższy rywal podopiecznych Igora Stankiewicza – nie byle jaki. Aspiruje bowiem i walczy o awans do PGNiG Superligi – chodzi oczywiście o zespół „elbląskich meblarzy” czyli KS MEBLE WÓJCIK Elbląg.

Malborsko elbląskim „handballowym konfrontacjom” - i najprawdopodobniej nikt temu nie zaprzeczy – zawsze towarzyszyły ogromne emocje potęgowane faktem, że kilku byłych zawodników klubu elbląskiego aktualnie występuje pod szyldem Polskiego Cukru – Pomezanii. Wystarczy tu wymienić chociażby Łukasza Cielątkowskiego, aktualnie niestety kontuzjowanych Grzegorza Perwenisa i Kamila Dukszto, czy też Tomka Maluchnika i Michała Gryza, którzy w ostatnim meczu ligowym w Gdyni pełnili role „egzekutorów” i wspólnie z Kamilem Nawrockim w znaczący sposób przyczynili się do zdobycia w Gdyni kompletu punktów. Przypomnę jedynie, że wspomniana trójka zdobyła w sumie 26 bramek z trzydziestu czterech zdobytych przez zespół malborski. Osobiście nie miałbym nic przeciwko temu, żeby taki wyczyn powtórzony został w najbliższą sobotę.

W celu uzupełnienia informacji o najbliższej potyczce Polskiego Cukru i Mebli Wójcik przypomnę bilans bezpośrednich meczów pomiędzy tymi zespołami. Pierwszoligowa malborsko - elbląska rywalizacja na parkiecie trwa od sezonu 2011/2012 w którym to malborczycy grali jako beniaminek a elblążanie jako spadkowicz z superligi.

Oto rezultaty tych meczów:

Sezon 2011/2012

POLSKI CUKIER-POMEZANIA - WÓJCIK MEBLE–TECHTRANS Elbląg 24 : 27 (12:11)

WÓJCIK MEBLE TECHTRANS Elbląg - POLSKI CUKIER POMEZANIA 28 : 22 ( 14:12) 

 

Sezon 2012/2013

POLSKI CUKIER POMEZANIA –  WÓJCIK MEBLE Elbląg 30 : 33 (16:16)

KS WÓJCIK MEBLE Elbląg - POLSKI CUKIER POMEZANIA 27 : 28 (13:14)

 

Sezon 2013/2014

MEBLE WÓJCIK Elbląg – POLSKI CUKIER POMEZANIA 28 : 20 (12:8)

POLSKI CUKIER POMEZANIA  - MEBLE WÓJCIK Elbląg 36 : 26 (17:15)

 

Sezon 2014/2015

MEBLE WÓJCIK Elbląg – POLSKI CUKIER POMEZANIA 25 : 30 (11:17)

POLSKI CUKIER-POMEZANIA – MEBLE WÓJCIK Elbląg 31 : 24 (15:11)

 

Sezon 2015/2016

WÓJCIK MEBLE Elbląg  -  POLSKI CUKIER-POMEZANIA 27 : 24 (14:14) 

 

POLSKI CUKIER-POMEZANIA – MEBLE WÓJCIK Elbląg ???

okaże się w najbliższą sobotę.

 

Podsumowując:

Mecze: 9

Zwycięstwa Polskiego Cukru-Pomezanii 4

Zwycięstwa Mebli Wójcik 5

Bramki : 245 - 245

W sobotę do Malborka elblążanie przyjadą w optymalnie najmocniejszym aktualnie składzie.

Trener Igor Stankiewicz przeciwko elblążanom będzie miał natomiast do dyspozycji praktycznie taki sam skład jak podczas zwycięskiego meczu w Gdyni. Nie zobaczymy na parkiecie oczywiście zawodników kontuzjowanych, których nazwiska wszyscy znamy oraz Marka Boneczki, który niestety „odsiaduje” drugą kolejkę z racji kary, jaką Komisja Dyscypliny ZPRP nałożyła na naszego kołowego za niefortunny faul tuż przed końcową syreną meczu z MKS-em Poznań.

Nasi poradzili sobie bez Marka w Gdyni, to dlaczego nie mogli by tak samo uczynić w Malborku ???

W hali malborskiego Gimnazjum Nr 3 w najbliższą sobotę „będzie się więc działo …”
ZAPRASZAM na godzinę 18:00.


Partnerzy | Kontakt