Stomatolodzy Malbork - Indywidualna Praktyka Lekarska lek. dent. Agnieszka Wiśniewska

Indywidualna Praktyka Lekarska lek. dent. Agnieszka Wiśniewska

Westerplatte 36-38, 82-200 Malbork


Stomatolodzy Malbork - Indywidualna Praktyka Lekarska Krystyna Przybyłka

Indywidualna Praktyka Lekarska Krystyna Przybyłka

Młodych 18, 82-200 MalborkGabinet Stomatologiczny Edyta Miesojed

Głogowa 10, 82-200 Malbork


Gabinet Stomatologiczny Wiesława Bielawska

Reymonta 16/17, 82-200 Malbork
Praktyka Stomatologiczna Joanna Czupa

Słowackiego 71, 82-200 Malbork


Stomatolog - Elżbieta Figura

Wincentego Pola 17, 82-200 Malbork


Stomatolog - Protetyk Robert Karamon

17 Marca 10, 82-200 Malbork


Stomatolog Jadwiga Matyjak

Wejhera 29, 82-200 Malbork


Stomatolog Jadwiga Ulińska

Jagiellońska 10, 82-200 Malbork


Stomatolog Joanna Rybczyńska

al.Sprzymierzonych 47, 82-200 Malbork


Stomatolog Krzysztof Dębicki

Solskiego 1, 82-200 Malbork


Stomatolog Zbigniew Rados

Stare Miasto 21, 82-200 Malbork


Lekarz stomatolog Malbork czyli gabinety stomatologiczne to podkategoria w której znajdziemy wszystkich dobrych stomatologów z Malborka jak również i okolic. Stomatologia (dentystyka) to dyscyplina medyczna, która zajmuje się leczeniem zębów, przyzębia i jamy ustnej, a także ich budową i funkcjonowaniem. Strach przed dentystą. Nie ma chyba innego działu medycyny, który wywoływałby tak duże emocje. Wizyt u dentysty boją się prawie wszyscy, łącznie z samymi dentystami (kiedy przychodzi im wystąpić w roli pacjenta, rzecz jasna). Czy słusznie? Biorąc pod uwagę możliwości współczesnej stomatologii, na szczęście mamy coraz mniej powodów do obaw. Coraz lepsze narzędzia, środki znieczulające i wypełnienia dają niewielką nadzieję na powszechny dostęp do bezstresowej stomatologii. Może nie w najbliższym czasie. Oby lepiej zrozumieć złożoność i zasięg stomatologii, jako nauki medycznej, przyjrzyjmy się jej dziedzinom.

Stomatologia zachowawcza i endodoncja. Stomatologia zachowawcza polega na profilaktyce i leczeniu próchnicy. Endodoncja natomiast jest to dział stomatologii zachowawczej zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia jest tu leczenie kanałowe. W nowoczesnej endodoncji do leczenia wykorzystuje się mikroskopy operacyjne - endometry. Są to specjalistyczne narzędzia ręczne lub maszynowe, dające możliwość dokładnego pomiaru głębokości kanału zębowego.
Stomatologia dziecięca (pedodoncja). Stomatologia dziecięca różni się od swojego "dorosłego" odpowiednika oczywiście nie tylko wielkością zębów. Kontrola i prawidłowe leczenie zębów u dzieci polega bowiem także m.in. na: sprawdzaniu właściwego postępu ząbkowania, opieki nad zębami mlecznymi i młodymi zębami stałymi, a także na diagnozowaniu wad zgryzu (które następnie leczy ortodonta).
Ortodoncja zajmuje się zapobieganiem występowaniu oraz leczeniem wad zgryzu. Pacjentami ortodonty wbrew obiegowej opinii nie muszą być tylko dzieci, ewentualnie młodzież. Ponadto, współczesna ortodoncja coraz częściej zajmuje się także naprawą nieprawidłowości w obrębie szczękowo-twarzowym. Periodontologia natomiast skupia się na leczeniu schorzeń przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. Jedną z najczęstszych chorób, z którą muszą zmagać się periodontolodzy, jest parodontoza, znana choćby z reklam telewizyjnych. Rzadziej używana nazwa periodontologii to parodontologia). Protetyka stomatologiczna to bardzo cenna dyscyplina przydatna dla tych wszystkich, którzy stracili naturalne uzębienie. Jest to dziedzina, która rozwija się w ostatnich latach w bardzo szybkim tempie. Odtwarzanie zębów przeprowadzić można obecnie wieloma metodami, od zwykłych koronek, po tytanowe implanty.

Chirurgia stomatologiczna, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chirurgicznym, czyli operacyjnym jamy ustnej (aparatu zębowego i przyzębia). Chirurg stomatolog jest lekarzem stomatologii z przygotowaniem chirurgicznym. W zasadzie zakres działania lekarza tej specjalności zazębia się nieco z obszarem działań lekarzy o innych specjalnościach chirurgicznych (chirurg szczękowy, laryngolog). Do czego potrzebna jest taka specjalność? Choćby do tego, by wszczepiać implanty, dokonywać ekstrakcji zębów, których nie można tradycyjnie "wyrwać".

Stomatologia estetyczna Każdy wie czym zajmuje się stomatologia jako dziedzina nauki. Nie każdy jednak wie czym jest stomatologia estetyczna. To właśnie stomatologia estetyczna zawiera w sobie takie zabiegi jak usuwanie kamienia nazębnego czy wybielanie zębów. Ponadto stomatologia estetyczna to także korekcja kształtu oraz koloru zębów. Nie ma chyba na tym świecie osoby, która nie chciałaby mieć pięknego uśmiechu. To stomatologia estetyczna jest w stanie zadziałać cuda w tej dziedzinie i spełnić marzenia pacjentów. Jeśli ktoś mówi że wygląd człowieka nie jest istotny to się myli, albo po prostu kłamie. Z ładnymi ludźmi milej się rozmawia, chętniej współpracuje i lepiej się czuje w ich towarzystwie. Dlatego też wszelkie zabiegi, którymi zajmuje się stomatolog są tak istotne i popularne w ostatnich czasach. Warto zainwestować w profesjonalne wybielanie zębów w dobrym gabinecie stomatologicznym, gdyż efekt jest widoczny dla wszystkich i bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie właściciela śnieżno białych zębów . Tak naprawdę aby zrozumieć jak ważna jest stomatologia estetyczna trzeba najpierw poddać się jednemu z zabiegów z tej dziedziny. Dobry lekarz stomatolog naprawdę potrafi zdziałać cuda. marzenia pacjentów. Jeśli ktoś mówi że wygląd człowieka nie jest istotny to się myli, albo po prostu kłamie. Z ładnymi ludźmi milej się rozmawia, chętniej współpracuje i lepiej się czuje w ich towarzystwie. Dlatego też wszelkie zabiegi, którymi zajmuje się stomatolog są tak istotne i popularne w ostatnich czasach. Warto zainwestować w profesjonalne wybielanie zębów w dobrym gabinecie stomatologicznym, gdyż efekt jest widoczny dla wszystkich i bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie właściciela śnieżno białych zębów.


Partnerzy | Kontakt